Deklaracja Dostępności
Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://ordntomaszow.bip.wikom.pl
- Data publikacji strony internetowej: .
- Data ostatniej istotnej aktualizacji: .
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Strona zawiera odnośniki do stron zewnętrznych, które są częściowo zgodne z ustawą.
- W zakładce „Kontrole” znajdują się pliki niedostępne cyfrowo ( scany) zgodnie z ustawą z 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej, rozdział 2, art.6, pkt 4, ppkt a, tiret 2
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej. Wyniki badania przedstawia podsumowanie badania dostępności cyfrowej [.docx, 8.96 kB] .
Skróty klawiszowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do: Marta Goździk
- e-mail - ordntm@tomaszow-maz.pl,
- telefon - 44-724 10 45.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa podmiotu:
- Marta Goździk — Dyrektor Generalny Przykładowego Urzędu,
- adres: ul. Jana Pawła II 64/66 97-200 Tomaszów Mazowiecki,
- e-mail: ordntm@tomaszow-maz.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Podmiot nie posiada aplikacji mobilnych.
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna budynku
Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Jana Pawła II 64/66
97-200 Tomaszów Mazowiecki
Dojazd
Budynek usytuowany jest w południowej części miasta, z możliwością dojazdu środkami komunikacji publicznej lub korzystanie z parkingów ogólnodostępnych z dedykowanymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością.
Wokół budynku nie obowiązuje strefa płatnego parkowania.
Opis ogólny budynku
- Budynek główny - jest to budynek jednej kondygnacji nadziemnej z częściowym podpiwniczeniem oddany do użytku w 1993 roku. Budynek parterowy, wjazd do głównego wejścia przez bramę od ul. Podleśnej i dojście przez furtkę od ul. Jana Pawła II 64/66.
- Dojście do budynku od ulicy z poziomu terenu, bez barier, nie ma krawężnika można wjechać wózkiem. Od parkingu przed głównym wejściem brak pochylni. Wejście nie jest zabezpieczone bramkami, drzwi wejściowe do budynku posiadają system automatycznego otwierania na czujnik ruchu.
- W budynku nie występują bariery architektoniczne, w całości został przystosowany do użytku dla osób niepełnosprawnych, jak również poruszających się na wózkach inwalidzkich.
- Budynek nie jest wyposażony w windę.
- Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome
i słabowidzące. - Do dwóch pozostałych wejść ewakuacyjnych prowadzą pochylnie. Wstęp do budynku z poziomu chodnika jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową, nie ma schodów.
- Na bezpłatnym parkingu przed głównym wejściem budynku są wyznaczone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych
- Pomieszczenia w budynku głównym zaaranżowane są w sposób logiczny
i przewidywalny. Ogólne oświetlenie sztuczne pomieszczeń równomiernie oświetla całą ich powierzchnię. W budynku znajdują się wydzielone toalety, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. - Budynek na planie prostokąta, po obwodzie ścian zewnętrznych posiada gabinety rehabilitacyjne:
- jeden gabinet hydromasażu,
- jeden gabinet masażu leczniczego,
- trzy sale kinezyterapii,
- trzy gabinety fizykoterapii,
- jeden gabinet lekarski,
- jeden gabinet terapii ręki,
- jeden gabinet pedagoga,
- jeden gabinet ogólny,
- jedna klasopracownia,
- cztery pomieszczenia administracyjne,
- serwerownia,
- jedno pomieszczenie socjalne,
- dwa sanitariaty dla pacjentów.
Jednocześnie wzdłuż ww. pomieszczeń od strony wnętrza budynku znajduje się korytarz w kształcie litery U. W centralnej części budynku zlokalizowano:
- jedno pomieszczenie do ćwiczeń zespołowych,
- gabinet komory hiperbarycznej,
- jedno pomieszczenie do terapii integracji sensorycznej,
- jedno pomieszczenie gospodarcze,
- jedną składnicę akt
- dwa sanitariaty dla pacjentów
- dwa sanitariaty dla personelu.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach:
Zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Art. 20a ust.1-6) osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej, między innymi do budynków opieki zdrowotnej.
Warunkiem wejścia na teren Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w:
- uprząż
- posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego
- posiadanie aktualnego zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Dokumenty należy posiadać ze sobą i okazać w razie potrzeby.
Możliwość wejścia na teren Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Oferujemy pomoc asystencką. Przy wejściu do budynku głównego znajduje się dzwonek, który służy do wezwania pracownika Ośrodka. Jest możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy tłumacza języka migowego, zarówno stacjonarnie, jak i online.
Budynek jest przystosowany do osób z niepełnosprawnościami, a w razie potrzeby, usługi mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Ośrodek Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim stawia na pełną dostępność informacji i usług dla wszystkich osób, w tym osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Strona internetowa jest zgodna z wytycznymi WCAG 2.1, umożliwiając korzystanie z niej przez osoby z różnymi potrzebami, m.in. z możliwością zmiany kontrastu, powiększania tekstu czy odczytu przez czytniki ekranowe. Informacje są dostępne w różnych formatach i za pomocą różnych kanałów komunikacji. Są przedstawione w sposób jasny, prosty, zrozumiały i użyteczny dla różnych odbiorców. Dostępność informacyjno-komunikacyjna jest kluczowa dla równości szans, umożliwiając wszystkim osobom aktywne uczestnictwo w życiu społecznym.